#1 2011-12-13 21:14:03

FisHHer

Niedzielny słuchacz

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 10

Mój Pierwszy nielegal

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez FisHHer (2011-12-13 21:15:24)

Offline

 

#2 2011-12-13 23:16:21

Maha

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 517

Re: Mój Pierwszy nielegal

Moim zdaniem zamiast nagrywać album za albumem to nagrywaj dla siebie kawałki i wypuszczaj po dwa tracki na kilka miesięcy, żeby zobaczyć czy ludzie zmienią zdanie. Bo to po prostu nie jest dobre, nagrywasz jakby mama była za drzwiami. Zero ekspresji. Naucz się też, pisać tak teksty, żeby zmieścić się w bicie bo czasami wypadasz a to źle. Jak puszczasz to kumplom, koleżankom i mówią, że to jest dobre to uwierz - nie jest. Nigdy nie słuchaj się przyjaciół, chyba, że są bardziej osłuchani w rapie niż inni. Kumple patrzą na Ciebie jak na kumpla a nie rapera. Oczywiście nie jest to jakieś najgorsze ale póki co za wcześnie to wypuściłeś. Za rok, dwa na pewno będzie lepiej. Pozdro

Offline

 

#3 2011-12-17 11:35:20

FisHHer

Niedzielny słuchacz

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 10

Re: Mój Pierwszy nielegal

O taka recenzje mi chodziło to mój pierwszy album tak wiec nie jest to mistrzostwo a drugą płytę zamierzam wypuscic dopiero za jakieś 1,5 roku-a jakość wokalu jest taka ponieważ robiłem redukcje szumu i nieco zniekształciło głos-za szybko nie mogłem bo "łapało| co drugie słowo.... nie wiem czy to wina mikrofonu czy karty dzwiekowej

Offline

 

#4 2011-12-17 11:42:13

FisHHer

Niedzielny słuchacz

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 10

Re: Mój Pierwszy nielegal

Maha napisał:

Naucz się też, pisać tak teksty, żeby zmieścić się w bicie bo czasami wypadasz a to źle.

Najpierw pisze tekst a pózniej dopasowauje go do bitu...xD teraz nie zamierzam popełnic tego błędu







Maha napisał:

Zero ekspresji.

Może poradzisz mi coś??
głównie chodzi mi o to że zaraz po nagraniu wokalu musze usunąć szum co zniekształca głos i z ekspresji nic nie wychodzi-dlatego musiałem nagrywać tak "jakby mama stała za drzwiami" (hehe)


Albo inaczej-jakiego programu używasz do nagrywania??

Offline

 

#5 2011-12-21 23:59:25

Maha

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 517

Re: Mój Pierwszy nielegal

Wiesz, ja osobiście teraz mam dostęp do takiego sprzętu, że nie muszę kombinować jesli chodzi o nagrywki. Nie wiem, zainwestuj w kartę dźwiękową:
http://allegro.pl/esi-maya-44-xte-karta … 16654.html

Sam miałem podobną, ta jest lepsza. Mikrofon to może na początek jakiś dynamik typu Shure C608, stary ale dobry. Co do ekspresji to po prostu nagraj to z wkurwieniem, głos wyżej itp. Zobaczysz, ze inaczej to będzie wyglądać. A program do nagrywki to Cool Edit. Z początku możesz się pobawić audacity. Prosty i Polski program.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciechocinek spa